Anunt angajare contabil

Ne cautam un coleg... Societatea Ornitologica Romana angajeaza. Cititi restul anuntului si, daca indepliniti conditiile cerute, puteti deveni colegul nostru.

Cerinte minime profesionale

 - Studii superioare economice - minim 4 ani;

- Bune cunostinte de contabilitate primara si generala;

- Cunoasterea principiilor generale de contabilitate, legi si reglementari aplicabile;

- Experienta intr-un post similar minim 3 ani;

- Experienta în proiecte finantate prin Programe Operationale Sectoriale - minim un proiect;

- Cunostinte operare PC: Windows, MSOffice;

- Cunostinte programe specializate de contabilitate (Ciel);

- Cunoasterea limbii engleze;

Aptitudini

- Responsabilitate si atitudine proactiva;

- Gandire analitica;

- Atitudine dinamica, deschisa, comunicativa;

- Atentie distributiva, capacitate de adaptare si invatare rapida.

 Sarcini si responsabilitati

- Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor in conformitate cu prevederile legislatiei financiar contabile in vigoare ;

- Arhivarea documentelor financiar-contabile;

- Urmareste respectarea bugetului si intocmeste situaţiile financiare, rapoartele financiare si cererile de rambursare la termenele stabilite in proiecte;

- Asigura controlul operatiunilor si al inregistrarilor financiar-contabile, intocmeste balantele contabile pentru proiecte;

​- Efectuarea si evidenta platilor realizate prin casierie;

- Competenta in organizarea si punerea in aplicare a procedurilor;

- Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica.

Perioada angajarii:

- pe durata determinata.

Va rugam trimiteti Cv-ul pe adresa office@sor.ro, pana cel tarziu in 8 decembrie 2017.

Sucursale
Implica-te!
  • Vino alaturi de noi si doneaza pentru protejarea speciilor de pasari din Romania!
  • MembriDevino membru SOR ca sa te poti implica mai direct in toate actiunile noastre comune.
  • VoluntariAlatura-te eforturilor noastre de a face lucrurile mai bune si mai bine!