Castigatorii concursului de desene Spring Alive 2017

În cadrul proiectului Spring Alive, Societatea Ornitologică Română premiază, din nou, cele mai bune desene care ne-au fost trimise.

Concursul a fost deschis elevilor de toate varstele, de la clasa pregătitoare până la clasa a VIII-a. Jurizarea a luat in considerare originalitatea, respectiv pastrarea caracteristicilor celor 5 specii (barza alba, cuc, randunica, drepnea, prigorie) prezente in proiectul Spring Alive.

AICI PUTEȚI VEDEA TOATE LUCRĂRILE CÂȘTIGĂTOARE

Câștigătorii din 2017 sunt:

Cat. I-II
Premiul I: Enache Sebastian, clasa a II-a
(Școala Gimnazială „Mircea Eliade”, Pitești) Profesor coordonator: Nadia Pantazică

Premiul II: Pantazica Ruxandra, clasa a II-a
(Școala Gimnazială „Mircea Eliade”, Pitești) Profesor coordonator: Nadia Pantazică

Premiul III: Velovan Iustin, clasa pregătitoare (Liceul Tehnologic Clisura Dunării, Caraș-Severin),

Mențiuni: Moldovan Sophie, clasa pregătitoare
(Liceul Teoretic „Báthory István", Cluj-Napoca)
Profesor coordonator: Krecsi Ágnes

Ciuculete Alexia, clasa pregătitoare
(Colegiul Național Pedagogic”Ștefan Velovan”, Craiova)
Profesor coordonator: Aranghel Maria Adelina,

Cat. III-IV
Premiul I: Bacria Elena Alexandra, clasa a IV-a
(Școala Gimnazială "Basarab I", Curtea de Argeș)
Profesor coordonator: prof. înv. primar Dumitrescu Loredana Andreea

Premiul II: Oprescu Andreea Raluca, clasa a IV-a
(Școala Gimnazială "Basarab I", Curtea de Argeș)
Profesor coordonator: prof. înv. primar Dumitrescu Loredana Andreea

Premiul III: Păsăroiu Darius, clasa a IV-a
(Școala Gimnazială Nr.22 Galați)
Profesor coordonator: Apostol Ecaterina

Mențiuni: Chiorean Alex, clasa a IV-a
(Școala Gimnazială „Liviu Dan”, Mociu, jud. Cluj)
Profesor coordonator: Anca Pui
Coșcodar Damian, clasa a III-a
(Școala Gimnazială Vâlcele)
Profesor coordonator: Dumbravă Manuela,

Cat. V-VI
Premiul I: Alexandra Călugăru, clasa a VI-a
(Școala Gimnazială “Constantin Ioan Motaș”, Mediaș)
Profesor coordonator: Tița Luciana

Premiul II: Cosovan Miruna, clasa a V-a
(Școala Gimnazială Ipotești, Suceava)
Profesor coordonator: Mirauti Simona

Premiul III: Gorgan Cătălin, clasa a V-a
(Școala Gimnazială „Liviu Dan”, Mociu, jud. Cluj)
Profesor coordonator: Anca Pui

Mentiuni: Gábor Szabolcs, clasa a VI-a
(Școala Gimnazială „Molnár Jozsiás”, Mun. Tg-Secuiesc)
Profesor coordonator: Sido Xenia Helga

Chircu Iuliana, clasa a V-a
(Școala Gimnazială "Mihu Dragomir", Brăila)
Profesor coordonator: Gina Suchea

Cat. VII-VIII
Premiul I: Jancsó Nóra, clasa a VII-a
(Școala Gimnazială "Petőfi Sándor", Csíkszerda)
Profesor coordonator: Gáll Ildikó

Premiul II: Antal Ágnes, clasa a VII-a
(Școala Gimnazială "Petőfi Sándor", Csíkszerda)
Profesor coordonator: Gáll Ildikó

Premiul III: Bodor Tímea Blanka, clasa a VII-a
(Școala Gimnazială "Petőfi Sándor", Csíkszerda)
Profesor coordonator: Gáll Ildikó

Mențiuni: Proca Denisa-Mihaela, clasa a VII-a
(Liceul ”Ștefan cel Mare” Codăești, jud. Vaslui)
Profesor coordonator: Lenuța Costan

Teodora Badiu, clasa a VIII-a
(Școala Gimnazială “Constantin Ioan Motaș”, Mediaș)
Profesor coordonator: Tița Luciana

Felicitări și elevilor și profesorilor care i-au susținut!


Sucursale
Implica-te!
  • Vino alaturi de noi si doneaza pentru protejarea speciilor de pasari din Romania!
  • MembriDevino membru SOR ca sa te poti implica mai direct in toate actiunile noastre comune.
  • VoluntariAlatura-te eforturilor noastre de a face lucrurile mai bune si mai bine!